Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marek Knebl gól a spravedlnost byla doma!

20. 2. 2009

Obrazek

(foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz)

 Tak máme za sebou další a jako obvykle úspěšný výjezd. Tentokrát zasáhli různé nemoci, tak jeli i někteří nepravidelní účastníci. Autobus byl ale zaplněn do posledního místečka, včetně řidiče. Na rozdíl od autobusu hokejek, který byl poloprázdný. Když jsem došel na zimák, hokejky zrovna odjížděly a kouč mi zamával.

 Ve Snacku moc lidí nebylo, když došel bubeník, tak hledal dobrovolníka, který s ním půjde pro buben. V kamrlíku byl jen jeden, druhý používal nějaký mladý klučina, jenž bubnem podporoval naše žáky (to bychom taky mohli někdy zkusit). Klučina nám buben ochotně předal a mohli jsme vyjet. Můj pravidelný spolucestující nejel, tak jsem k sobě zavolal Víťu. Cesta probíhala rychle, což mě dost překvapilo, do Opavy jsme dojeli s velkým časovým předstihem. Zašel jsem koupit lístky, ceny opravdu lidové (muži 30, ženy 10). Zašel jsem si prohlídnout zimák a zrovna tam hráli naše hokejky fotbálek. Furt mám problém některé poznat. Kluci říkali, že vyhrajou, tak jsem byl klidný.

 Rozdal jsem lístky a jeden mi zbyl, tak jsem ho dal nějakému mladému fanouškovi hostí. Bylo dost času, tak jsme zašli ještě do hospody přímo na zimáku. V oddělení pro kuřáky jsem rozdal zbytek lístku a Zdeňa na mě zavolal, že je tu i oddělení pro nekuřáky. Tak jsme tam vlezli a u jednoho stolu seděl trenér Hlobil a kouřil. Tak říkám: „zdravím, kouči můžeme si přisednout?“ „Jasně,“ řekl a sedli jsme si za ním. Rozebrali jsme za tu půlhodinu skoro vše, od sestavy, fanoušků, juniorů až po sobotní malovaní. Kouč má o všem dost přehled. Chvilku před pátou jsme vyrazili na zimák, návštěva mě teda hodně zklamala, kdyby nebylo nás, tak je tam ticho jak na pohřbu.

 První co mě padlo do oka, byl transparent Fuck of Vsetín. Jak originální. Účast v našem kotli byla velice solidní určitě přes šedesát lidí. Byl tam několikrát pokus křičet Jebat Opavu, ale nějak se to neujalo – zatím. Fandilo se ze začátku hodně slabě, potom se to rozjelo na docela slušnou kvalitu. Miki si vlezl pod sektor a šlo to dost poznat. Lidi se chytli a stejně na tom byli i naši hráči, první dvě třetiny jsme byli lepší a po zásluze vedli o dvě branky, hlavně kombinace Marek-Jurík byla skvostná.

 Ve třetí třetině se začaly dít věci, rozhodčí, který pískal úvodní dvě třetiny výborně, nás začal neuvěřitelně řezat a dostal Opavu do hry. Z jedné přesilovky snížili a pak dostal Plch gól z půlky, když mu nešťastně skočil puk. Jinak to byl tradičně náš nejlepší hráč. Po vyrovnání nám sudí úplně za nic vyloučil hned tři hráče a už se spustilo hromové skandování jak na sudího, tak i Jebat Opavu. Oslabení jsme ubránili skvěle. Pak zazněla siréna a šli jsme do prodloužení. Vzal si puk Mará Knebl, sólo ala Poděs a spravedlnost byla doma. Někteří vlezli na mantinel a Miki na led. Mikeš ho pak vozil na zádech, což mě hodně pobavilo. Kluci byli spokojeni a my taky, dva body z venku jsou dobré.

 Jelikož jsem neměl odvoz do Vizovic, domluvil jsem se s Juríkem, že mě hodí. Zpátky jsem teda jel s hokejkami. Udělal jsem nějaké rozhovory a s koučem čekal u bufetu. Pozval mě na panáka, ale se zlou se potázal. Zanadávali jsme si na sudího a čekali na hráče, postupně se k nám přidávali i ostatní, Klabačka, Šimek a Rožník. Skoro všichni si dali párek, nebo klobásku. Samozřejmě že jsme nejdéle čekali na Vaňouse.

 V autobuse měl Vašek Klabačka nějaké řeči, kde mám zápisné, naštěstí jsem měl zastání od kouče, Klabačka prý zase nic nedonesl ze zabijačky. (Klabačkovi to vrátím na fotbalovém hřišti). V autobuse jsem se nijak nevyjadřoval a spíš jsem jen tak pozoroval. Přede mnou seděl Bezouška a hrál na PSP NHL za Philadelphii. Sebe však vytvořeného neměl. Za mnou seděl Šimek a přes uličku Tesil. Obsluha DVD byl kanonýr Marek Knebl, nejvíce mluvil Lukáš Plšek. Skoro všechny zajímaly ostatní výsledky a Plšek dokonce přepočítával tabulku. Cesta uběhla dost rychle, běžel i nějaký film, který dodal Pepa Mikeš. Přijeli jsme na Lapač, kluci si odnesli výbavu do kabiny a já měl za úkol očistit čurdovo auto od sněhu. Byla mi zima, tak jsem zašel na kafe a v tu ránu přijel i autobus fans. Jelikož bylo dost sněhu, tak si Jurík zkoušel ruční brzdu, což ho bavilo asi pět minut.

 Tenhle výjezd se povedl, stál jsem zase vedle Majklose, který to tradičně prožíval, ale to k tomu patří (Boix ví, že taky někdy vykřiknu). Atmosféra byla dobrá, hlavně díky Mikimu, zimák slušný, obsluha v bufetu hodně rychlá, ceny dobré. Návštěva ze strany domácích ubohá. Další článek čekejte i z oslav hokeje na Vsetíně, což bude velice povedené. Tak se hecujme a hokeji zdar.

-sui-

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář