Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bitka vsetínských fans v Hodoníně? Jak to bylo?

25. 3. 2009

Obrazek

Vážený světe,
tímto bych chtěl vnést trochu objektivního světla na tolik medializovanou událost, pozápasová bitka fanoušků na ledě Hodonína. Spory mezi těmito kluby byly ještě před tím, než Vsetín začal slavit jeden titul za druhým, ale pojďme se podívat do blízké minulosti.

Vše začalo již při základní skupině a to v 16. kole, kdy na led Hodonína přijel Vsetín. Z Valašska přijelo podpořit svůj tým cca 65 příznivců. Během zápasu se po sektoru Hostí (Vsetína) procházeli fanoušci Hodonína, kteří chtěli vyprovokovat konflikt. Skončilo to tím, že byl napaden bubeník Vsetína, který má přibližně 18 roků.

Před sobotním utkáním se na vsetínském diskusním fóru ozval fanoušek s nickem gofron a původem z Hodonína, který se chtěl domluvit na předzápasové bitce mimo stadion. Po několika příspěvcích od tohoto uživatele se ozval jeden náš fanoušek, nic se však nedomluvilo. Když jsme dorazili do Hodonína, bylo na nás fanoušky nadáváno ze strany obyvatel tohoto města. Při příchodu na zimní stadion nás hlasatel přivítal slovy: ,,Vítáme sprosté fanoušky ze Vsetína," což bylo oceněno hromadným pískotem vsetínských fanoušků.

Zápas se odehrával v bouřlivé atmosféře, kterou tvořili především fanoušci ze Vsetína. Padlo i několik sprostých pokřiků, ale pouze na domácího brankaře Holeše, který předváděl v celé sérii ochotnické výstupy , což se valachům nelíbilo. Stav po 60 minutách byl 4:4 a zápas šel do prodloužení, ve kterém domácí, po signalizovaném vyloučení, vstřelili gól a led byl zaházený konfetami. Po chvilce domácím došlo, že branka nebyla uznána a za konfetami dorazila i hromada odpadků. Nájezdy už byly loterií a Vsetín se štěstím vyhrál. Když se vsetínští radovali, bezprostředně po rozhodujícím nájezdu, ve středním pásmu na hromadě, domácí fanoušci po nich házeli konfety, PET-lahve a ostatní odpadky, kteřé měly trefit hráče hostí.

Při oslavách se na led dostalo 5 fanoušků Vsetína, kteří si společně s hráči užívali děkovačku pod kotlem Vsetína a jeden fanoušek domácích, který byl oblečen pouze do půli těla, který chvilkami hajloval a nakonec se rozeběhl na slavící vsetínské. Jen díky pohotovosti jednoho z domácích hráčů, který fanouška zastavil, se mu nepodařilo nic provést. Mezitím se na led dostalo několik dalších fandů obou táborů a po vzájemných, nikoli jednostranných (jak publikovala média) se na ledě strhla bitka fanoušků.

Neuznávám, jakým způsobem situace na ledě proběhla, i když je to takové ,,zadostiučinění," ale stejně tak neuznávám to, jakým způsobem je celá kauza medializována. Vsetínští jsou označováni za původce a provokatéry celé kauzy, což se nezakládá na pravdě. Bylo psáno, že vsetínští strhli při oslavách ochranou síť za jednou z branek, což je pravda. Síť stažena byla - neúmyslně a škoda bude uhrazena.

Dále bylo psáno, že vsetínští házeli na led skleněné láhve , ale já se ptám jak a proč? Vsetín vyhrál a neměl důvod na led házet jakékoli předměty. Navíc naši fanoušci byli kontrolováni velmi důkladně a to při každém vstupu na stadion. Nebylo tedy možno si přinést příruční zavazadlo, natož skleněnou láhev. Z toho vyplývá, že hostující fanoušci, fanoušci Vsetína, nemohli házet na led skleněné láhve. Domácí fanoušci nebyli nijak kontrolováni a tyto láhve létali po našich hráčích již v průběhu děkovačky.

Ptám se tedy, proč jsou zprávy ze stadionu psány a vysílány tak zaujatě a tendenčně proti Vsetínu? Věřím, že pokud se na veřejnost dostane celý záznam zápasu, který má k dispozici PČR a vedení SHK Hodonín, ukáže se, že slova výše napsaná se zakládají na pravdě. Je mi líto, že většina seriozních mediálních deníků a televizí přebrala informace ze sestříhaného a nepravdivým komentářem doprovázeného videa, které pochází z továrny zaujatého reportéra (externího) České televize a zároveň fanouška hodonínského hokeje.

Věřím, že Pravda zvítězí.
Michael Zelenka
fanoušek VHK Vsetín

 (foto:http://hodoninsky.denik.cz)

-zelí-

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hiiiiiiii

(hiiiiiiiii, 20. 2. 2010 21:16)

zeli ser na to už! Se Vsetínem je spojena velká hokejová tradice a každý nám to hokejové srdce, které tady tepe může jen závidět! Jsme sice v pěkně chudém kraji, kde se prachy shánějí blbě na základní věci natož na hokej, ale znám hoooooodně lidí po ČR, jejichž sen je se podívat na ten slavný lapač!!!!A hlavně, že se to tady hreaje, protože to tu patří! nikdo nám tu hrdost nevezme, ani zkurvené APK ani nějaký hodonín!:-D

reakce

(zelí, 20. 2. 2010 10:52)

Vážení(ý), vaše reakce, pokud to píše více jak jeden člověk, jsou úsměvné. Momentálně reagujete na rok starý článek, ale vězte, že na špici ještě nejste. Fanoušci Gottwaldova a Sparty reagují i dnes na naše vyhrané tituly a tyto pocity nás hřejí. Užírejte se závistí, nenávistí a podobně, stejně dostanete zase na prdel :-)

cha

(mira, 18. 2. 2010 9:18)

ja mam na tuto vec jasny nazor. jsou to zabomysi valky vidlackych klubu ze druhe ligy!To je jako kdyby se mezi sebou hadali kluci z horni dolni po fotbalovem zapase:-Dtak uz toho nechte a prestante to tak zrat jak hodoninaci tak vsetinaci.Vsichni jste jak mrdli, kdyz se urazi vas milovany klub, ktery hraje rybnikovou extraligu.
Jeste ohledne toho prispevku jisteho jihlavaka: no zajimalo by me kolik klubu v soucasne elh je umele vytvorenych, jeste navic kolik klubu ma dluhy a nemluvi se o tom. Vsetin vzdy lezel v zaludku takovym jako jsi ty a to je super!, protoze male horske mestecko davalo na prdel prazakum a cele CR a navic byl 3 nejlepsi klub v evrope a to jeste evropskou ligu nehral v plne sestave viz rozhovopr se stantienem na strankach vsetina. Nejsem ten, ktery zije minulosti a zameruju se na soucasny stav vsetina, ale sakra cela CR ma vuci vsetinu mindrak a neprizna si to nikdo!na vsetine vychovany, vsetinu verny at uz je to jak to je! cau vseci

važeny světe!!!!

(paja, 16. 2. 2010 11:52)

pane Zelenko doložte dukaz a ne vaše slohove prace!!!!

že by komplex?

(pepe, 15. 2. 2010 15:46)

Pane Zelenko vy byste měl skutečně vyhledat odbornou pomoc a to ve smyslu léčby patologického komplexu méněcenosti. Nejsem fanoušek Hodonína, ale co jsem slyšel od Vsetínských Fans a viděl na TV obrazovce, tak to bylo něco jiného.

TY PICO

(Zelenka, 15. 2. 2010 12:15)

TI DRBE ? VOLE BYLS TAM JAK PSALS ALE ASI BYL V JINY DEN NEBO JA NEVIM TY SI TOTALNI GUMA.. KOLIK TI JE ZE PISES TAKOVE SRACKY .. NEJSEM FANOUSEK HODONINA ALE VSETINA MOZNA TO VYPADA BLBE ZE SE NEZASTANU VSETINA ALE TY SI TOTALNI GUMA..

Nesmysl"

(Salminek1991, 15. 2. 2010 6:38)

Takovou nepravdu může napsat jen dementní ovcomrd ze Vsetína! Kde žiješ??

směšný

(jan, 14. 2. 2010 21:53)

hele co tady Zelenko demonstrujete??to není ani možny na zapase jsem byl Hodonín mel postoupit neuznaly mu regulerní branku!!!a ten rozhodčí uz nepiska co jse dala stížnost a tohle ten vaš sloh je lež!!!

PRAVDA VÍTEZÍ

(FANS BANIK HODONIN, 14. 2. 2010 21:38)

PANE ZELENKA VYLOŽIL JSTE SI TO PO SVEM!!!NA LED VLEZLY PRVNE VSETINSTÍ A TÍM TO VŠE ZACLO!!!KDO UKAZOVAL HOLE PRDELE???ATD,ATD CO ČEKATE ZE MEDIA VAS BUDOU MIT ZA BERANKY JO ZA NEJVETŠÍ SOLOČ VŠEM NORMALNÍM FANOUSKUM VSETÍNA JSE OMLOUVAM HOLT HOVADA NAJDETE VSUDE !!!

hmmm

(huhu, 29. 12. 2009 15:03)

vsetíííííííííííííííííííííííííííííííín!!!!!!!!!!§

dobrá akce

(wolf, 30. 3. 2009 16:57)

tleskám Vsetínu dobrá akcička :-)
podle medialních mrdek jste se asi měli nechat zmlátit nebo rozšlapat holt Hodonín nestíhal no normální fight na ledě asi to musí být pakec když nejsou na botech řetězy
FCB FOREVER

to nestraník

(zelí, 27. 3. 2009 14:16)

Nestraník z Hodonínska? :) Vtipné...

No nazdar

(CW-Děčín, 27. 3. 2009 13:17)

Koukám,že ta vaše skupina je opravdu povedená.Běhání po ledě.Rvačky.Dohady o to kdo a kde jako první přišel o zuby...Zlatej západ.

prosííím

(nestraník, 27. 3. 2009 12:54)

a teť prosím tu o červené karkulce děkuji

...

(zelí, 26. 3. 2009 15:21)

zelí je magor: Víš, on už ten tvůj nic je docela provokativní. Když říkáš, že lžu, tak zajisti, aby byl zveřejněn záznam posledního zápase Hodonín-Vsetín a pak se můžeme bavit. Na ledě bylo víc vsetínských, ale byli slavit s hráči a fotky to dokazují. To, že na ně Vaši neurvalí fanoušci/diváci ukazovali zdvižené prostředníčky a ti jim naznačovali, aby jim to šli ukázat přimo k nim...to bude asi ten důvod všeho okolo :-) Musím se nad tebou pousmát...skleněné láhve jsme házeli po našich hráčích také mi, že ? :))

Zelí je magor

(Zelí je magor, 26. 3. 2009 13:42)

Lžeš! Na led vlezli fans vsetína a 2 z nich obcházeli kolem střídaček a ukazovali nahoru na lidi, že je chcou dole a mlátit se. Jenže TO TY NEMŮŽEŠ VĚDĚT, PROTOŽE JSI TAM NEBYL. A tím že mi blokneš IP nic neřešíš. Navíc mažeš komenty ? :-) Takže moc dobře víš jak to bylo na tom slavném Lapači kde jste se chovali jak prasata. Pravda bolí Beatlesáku :-P

...

(zelí, 26. 3. 2009 13:25)

Radek: Na led chodili vsetínští fanoušci slavit již při postupu do 1. ligy, Extraligy, prvním titulu, titulu juniorů, baráže atd. Je zajímavé, že Pořadatelé byli údajně venku a doprovázeli domácí fanoušky, když měli plný sektor hostí, protože upozorňovali, abychom nikam neodcházeli a setrvali...
timur: Rady ze Zlína? Důkazy jsou na originálním videu, které je nesestříhané. Bohužel pro nás, vsetínské fans, bylo video tendenčně sestřihané a okomentované lživě! Průser se udělal, ale to, že nás všude publikují jako zlo, které všechno začalo, to je pouze sprostá lež!

hochu, hochu...

(timur, 26. 3. 2009 13:06)

Zelí, vždyť tys nebyl NIKDY objektivní a dokonce ses tím ani netajil. Tak si teď nehraj na spasitele, který se snaží všechno uvést na pravou míru. Ten tvůj článek na mě působí spíš komicky. Ty nenabízíš žádné důkazy o tom, že to bylo jinak, jen pouhá tvrzení. A po pravdě, nemyslím si, že v tvém případě platí "je to pravda, protože jsem to řekl." Užívej si vítěznou vlnu Vsetína a tohlenech být. Udělali jste průser a měli byste za něj platit. Tečka.

lhostejný severočech

(Radek, 26. 3. 2009 10:48)

Pane Zelenko,náhodou jsem si přečetl Vaše vysvětlení k věci,o které jsem do této chvíle nic nevěděl.Jsem naprosto nezaujatý,až lhostejný k celé siruaci.Ale dovolím si malou poznámku k Vám,který jste mě ve svém vysvětlení dost šokoval."Na led se dostalo 5 fanoušků Vsetína..."-toto napíšete jokoby nic.Kde jste to proboha viděli,aby fanoušci vstupovali po zápase na led???Kde byli pořadatelé?Alespoň trocha sebekritiky by Vašemu článku jistě prospěla.

Zelí je magor

(Zelí je magor, 26. 3. 2009 10:02)

Nikde nečtu o prvním zápase sezony, kdy ve Vsetíně byli napadení Ho fans a před lapačem tak zůstaly zuby jednoho našeho fanouška. Nikde nečtu o provokačkách na Ho fans ze strany Vsetína(jak fans tak i hokejistů).
Pokud si pamatuju,tak jsi brečel, že jsi nemohl vidět prodloužení, protože jsi musel jet dřív. Tím je tvoje hodnocení co se stalo úplně k ničemu, protože jsi to neviděl. Jsi prostě blb.